40 Views

Biszofit połtawski – korzyści

Biszofit jest minerałem, którego złoża znajdują się 2,4 km wgłąb ziemi. Ma właściwości regenerujące, odżywiające i nawilżające. Odkryty przez Gustava Bishofa w Niemczech, stał się popularniejszy dopiero po odnalezieniu jego złóż na terenach ówczesnego Związku Radzieckiego. Najstarsze i najbardziej bogate w mikro- i makroelementy złoża biszofitu znajdują się na Ukrainie, w okolicach Połtawy. Biszofit zawiera bardzo duże ilości cennego magnezu, a także innych składników: jodu, potasu, bromu, żelaza, manganu, krzemu, cynku, selenu i wielu innych.
Biszofit jest produktem w 100% naturalnym, często porównywanym do minerałów wydobywanych z Morza Martwego – charakteryzuje go jednak wyższa zawartość magnezu, co czyni go jeszcze bardziej wartościowym.
Zastosowanie Biszoftu

Jako kosmetyk o właściwościach regeneracyjnych oraz wzmacniających, biszofit jest doskonałym produktem dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Wysoka zawartość magnezu jest korzystna dla układu ruchowego, przynosi ulgę w bólach stawów, kontuzjach oraz urazach. Można stosować go także jako odżywienie i wzmocnienie organizmu przed czekającym nas wyzwaniem, jako profilaktykę przeciw uszkodzeniom i mikrourazom. W przypadku kontuzji, biszofit doskonale sprawdzi się jako okład, stosowany przed snem w celu uśmierzenia bólu. Można stosować go w postaci żelu, smarując obolałe miejsce punktowo, lub też użyć skoncentrowanego płynu do zrobienia okładu. Biszofit stosuje się także w przypadku schorzeń, takich jak bóle reumatyczne stawów i kręgosłupa, bólach i przykurczach mięśni, zwyrodnieniach. Z tego względu biszofit polecany jest także osobom starszym.

biszofit w płynieBiszofit jest doskonałym kosmetykiem stosowanym dla relaksu, dlatego można dodawać go do kąpieli lub używać w formie olejku do masażu. Szeroka gama produktów gwarantuje dobór kosmetyku w formie zależnej od osobistych preferencji.

Znając właściwości biszofitu nie musisz już obawiać się aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu.

Ze względu na bogaty skład, biszofit ma działanie zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Z powodzeniem stosuje się go także w przypadku schorzeń takich jak łuszczyca, ostroga piętowa, obrzęki stawów i mięśni, stłuczenia, odciski, haluksy czy żylaki.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top