9 Views

Choroby cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wraz z rozwojem nauki i cywilizacji, pojawiły się choroby, które uznaje się za negatywny wynik tego stanu rzeczy. Wiele z nich znane było już wiele lat temu, ale teraz tak jakby ich rozwój przyspieszył i ma ogromny wpływ na zdrowie ludzi. Niektóre z nich zresztą rozwijają się zdecydowanie szybciej niż kiedyś, a czynniki, które je wywołują, mutują i nie poddają się znanym lekarstwom.
Wiele z nich wynika nie tylko z rozwoju cywilizacji, ale przede wszystkim z tego, że człowiek zaczął korzystać tylko i wyłącznie z jej dobrodziejstw. Przetworzone jedzenie, brak ruchu, emisja gazów i spalin – to wszystko stanowi czynnik znacznie podnoszący prawdopodobieństwo pojawienia się chorób, czyli ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.
W dodatku mimo tego, ze medycyna poszła mocno do przodu, wciąż nie potrafimy położyć nacisku na profilaktykę. A to właśnie ona jest najważniejsza, kiedy chcemy chronić nasze zdrowie. Ponadto system opieki medycznej nie jest najszczęśliwiej pomyślany i zdarza się,że nie działa.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 543 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top