18 Views

Choroby kregoslupa

Choroby kregoslupa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kręgosłup nalezy do najważniejszej części szkieletu, to na nim utrzymuje się całe ciało. Niestety kręgosłup nie zawsze może spełniać swoje funkcje, zwłaszcza, gdy ulega różnym schorzeniom. Należą do nich zwichnięcie kręgosłupa, bóle kregosłupa, urazy, leczenie takich schorzeń to głównie rehabilitacja. Bóle kręgosłupa często pojawiają się u kobiet ciężarnych. Związane jest to z dużym obciążeniem dla kręgów. Takie bóle u kobiet ciężarnych leczy się ćwiczeniami dopasowanymi do stanu fizycznego pacjentki.
Częstą przyczyną skrzywienia kręgosłupa u dzieci jest przyjmowanie nieprawidłowej postawy siedzącej. Podczas pobytu w szkole większość czasu dziecko spędza w postawie siedzącej, nie zawsze prawidłowej a do tego nauczyciele i wychowawcy nie zawsze zwracają uwagę na ten stan rzeczy i nie korygują niewłaściwych postaw. Te z kolei prowadzą do zniekształceń w budowie i postawie ciała. Należy korygować wady postawy, zwłaszcza u dzieci a także dbać o aktywne spędzanie czasu wolnego.
Warto wykonywać codziennie ćwiczenia działające dobrze na nasz kregosłup, dzięki nim możemy uniknąć problemów w przyszłości.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 543 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top