14 Views

Diabetolog Kraków

Diabetolog Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wśród różnych chorób z którymi przyszło nam się dziś mierzyć, cukrzyca jest zdecydowanie jedną z trudniejszych. Choć nie prowadzi do pewnej śmierci, to znacząca obniża jakość życia i utrudnia choremu codzienne funkcjonowanie. Jak to się dzieje?
Istnieją dwa typy cukrzycy. Pierwszy polega na tym, że organizm nie produkuje insuliny i nie jest w stanie rozłożyć glukozy dostarczanej w pokarmie, a w efekcie ta pozostaje we krwi. Osoba, która choruje do końca życia musi otrzymywać insulinę z zewnątrz w postaci zastrzyków. Drugi typ jest powszechniejszy. To cukrzyca insulinoniezależna, która działa tak, że choć insulina jest produkowana, to w dalszym ciągu nie pomaga rozłożyć glukozy. Tu niezbędne są tabletki.
W obu przypadkach choroby bardzo ważne jest wprowadzenie odpowiedniej diety i regularne ćwiczenia fizyczne. Diabetolog Kraków to właściwa osoba, która pomoże kompleksowo zatroszczyć się o zdrowie chorego. Wybierz profesjonalistę godnego zaufania, dzięki któremu skutki choroby będą jak najmniej odczuwalne.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 543 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top