4 Views

Earth III

Earth III
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Earth III

Na rynku gier nie tak dawno pojawił się dodatek do strategii Earth2 wydanej na naszym rynku przez firmę TopWare, jednak to nie na nim chciałem się skupić a na trzeciej części tego RTS. Otóż na stronie firmowej dystrybutora pojawiły się dość ciekawe informacje na temat tej produkcji. Postanowiłem im się przyjrzeć bardziej i oto możecie przeczytać co udało mi się dowiedzieć. Niestety jak na razie informacje udostępnione przez wydawcę nie są zbyt duże, jednak sporo można się z nich dowiedzieć o nadchodzącej trzeciej części Earth

Sądzę, że większość z Was wie z jakiego jest to gatunku gra, jednak może się zdarzyć, że czyta ten artykuł ktoś zupełnie „nie wtajemniczony” więc na początek parę słów wyjaśnienia. Trzecia część Earth ma byś również RTSem w 3D jak jej poprzedniczka. Historia nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń. Akcja nie rozgrywa się już na Ziemi a na Marsie gdyż nasza ojczysta planeta uległa zagładzie. W roku pierwszej Ery nowej Ziemi dochodzi do nowego konfliktu, który toczyć się będzie między Ludźmi a przedstawicielami obcej rasy. Gracz oczywiście będzie mógł wcielić się w rolę dowódcy jednej ze stron. (która to już gra gdzie walczymy z ufokami?) Scenariusz jakim nas uraczono przedstawia się mniej więcej tak.
Ziemia zostaje zniszczona a ludzkość ma tylko jedną szansę na uratowanie się, ucieczkę w kosmos. Tak też się staje. Na wielkich statkach kolonizacyjnych uciekają trzy walczące do tej pory ze sobą klany. Teraz, jak Ziemia przestała istnieć czy jest sens prowadzić dalej wojnę? O co, surowce lub tereny, których już nie ma? Do takiego wniosku doszedł przywódca Lunar Corporation (LC) i wysłał wiadomość z propozycją zawieszenia broni i nawiązania współpracy do przywódców dwóch pozostałych organizacji. Niestety główny komputer USC źle zinterpretował wiadomość i wziął ją za prowokację. Dużo lepiej poszło z ED. Ich nowo wybrany przywódca postanowił rozważyć propozycję. Na zebraniu Ludowej Rady Nowego Porządku ustalono, że zostanie przeprowadzone referendum, w którym to obywatele wypowiedzą się czy chcą przystać na propozycje LC. Wyniki okazały, że ludność ma już dosyć wojny i pragnie pokoju, tak więc zorganizowano spotkanie, na którym przywódcy obu stron podpisali układ o nieagresji i współpracy. Ich floty połączyły się i obrały kura na Marsa, który miał się stać ich nowym domem. Nikt nie wiedział, że pokój nie będzie trwał długo a wróg, z którym przyjdzie się zmierzyć nie będzie pochodził z tego samego gatunku.
Co się stało z USC jak na razie jeszcze nie wiadomo. Również jest zagadką dla czego w ogóle dochodzi do konfliktu Ziemian (nie wiem czy nie powinienem napisać Marsjan) z obcą rasom. Sądzę, że czym bliżej będzie premiery gry, tym więcej informacji zostanie podanych. Jak tylko się one pojawią to postaram się je Wam przekazać. A tera parę szczegółów technicznych.
W grze ma być dostępne po dziesięć scenariuszy dla każdej ze stron. Zostaną wprowadzone jednostki specjalne, których zastosowanie na polu walki ma być bardzo istotne. Mogą one przesądzić o losach całej bitwy. Walka będzie się toczyć na powierzchni planety jaki i pod nią. Zostaną nawet wprowadzone fortyfikacje, które będzie można stawiać jedynie pod powierzchnią. (Może to być ciekawe.) Akcja ma dziać się równocześnie w kilku miejscach podczas misji. Będzie to wymuszało na graczu zastosowanie nowych taktyk aby odnieść zwycięstwo. Grafika będzie, jak już wcześniej wspomniałem, w pełnym 3D. Ma ona zostać poprawiona w stosunku do poprzedniej części. Czy będzie na tym samym engine nie wiem, ale z tego co wywnioskowałem to tak tylko, że jak to bywa zostanie ulepszone. Efekty wizualne mają być jeszcze bardziej widowiskowe i realistyczne. Oczywiście nie zabraknie także trybu rozgrywki sieciowej.
Co z tego wyjdzie, zobaczymy w 2001 roku. Nie ma jeszcze sprecyzowanej daty premiery, i wcale się nie dziwię. Autorzy nie chcą naśladowywać Blizzarda.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 543 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top