46 Views

Jak dobrać odpowiedni krem?

Wygląd skóry odzwierciedla stan zdrowia naszego organizmu, kondycję psychiczną, wpływa na naszą atrakcyjność, pewność siebie i dobre samopoczucie. Obok odpowiedniej diety, zdrowego trybu życia, bardzo ważną rolę odgrywają również kosmetyki, a zwłaszcza te nawilżające. Gdy w naskórku brakuje odpowiedniej ilości wody, skóra zaczyna się łuszczyć, pojawiają się zmarszczki, cera staje się szara, mało jędrna i wygląda na przemęczoną. Dlatego tak ważne jest skuteczne nawilżanie jej, bez względu na wiek czy typ cery.
Jak jednak dobrać odpowiedni krem?

Wiele kobiet wybierając krem sugeruje się ładnym opakowaniem, atrakcyjną ceną, opinią koleżanek, bądź reklamą. Niestety, źle dobrany kosmetyk nie tylko nie pomoże naszej cerze, ale również może jej zaszkodzić. Podstawą doboru odpowiedniego kremu jest wcześniejsza analiza typu skóry, jej potrzeb i preferencji. Jeśli nie radzimy sobie z taką analizą sami, możemy udać się zawsze do profesjonalnego kosmetologa, który pomoże nam ocenić stan naszej skóry.

Jeśli posiadasz skórę suchą, powinnaś wybrać krem silnie nawilżający, a przy tym natłuszczający. Dla twojej skóry ważne jest również, aby krem chronił przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak: wolne rodniki, promieniowanie UV, niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Jeśli masz skórę tłustą nie oznacza to, ze nie wymaga ona nawilżenia. Powinnaś unikać kremów natłuszczających, ale nie rezygnuj z kosmetyków nawilżających. Jeśli dbasz o to, aby twoja skóra była matowa, zapewne używasz kosmetyków odtłuszczających i ścierających. Te z kolei wysuszają naskórek i mogą prowadzić do odwodnienia skóry. Wybieraj więc krem nawilżający, ale taki o lekkiej konsystencji, odpowiednio dobrany do wieku i nie zatykający porów. To przywróci prawidłowe wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe.
Cera mieszana to najczęściej kombinacja cery tłustej z suchą. Jest najtrudniejsza w pielęgnacji, dlatego nie można pozwolić sobie przy niej na przypadkowe kosmetyki. Wybierając krem nawilżający musimy patrzeć na to, aby był on specjalnie przeznaczony do naszego rodzaju skóry. Nie może bowiem być to krem o ciężkiej konsystencji, zbyt tłusty, ale silnie nawilżający i odżywiający.
Jeśli posiadamy skórę wrażliwą krem oprócz nawilżenia, powinien również łagodzić, koić oraz zmniejszać podrażnienia. Wybierając krem powinnaś zwracać uwagę na skład i substancje aktywne, które mogą prowadzić do uczuleń. Najlepiej więc wybrać kosmetyk hipoalergiczny, z wysokim filtrem oraz taki, który ochroni twarz przed szkodliwymi czynnikami środowiska.

Pamiętaj również o tym, aby krem dobrać odpowiednio do swojego wieku. Zwróć więc uwagę na to, czy zawiera przeciwutleniacze, witaminy, substancje redukujące przebarwienia, łagodzące i przeciwzapalne.

Nawilżanie skóry to podstawa pielęgnacji. Wody potrzebuje każdy rodzaj skóry, nie tylko cera sucha i wrażliwa, ale także tłusta i mieszana. Pamiętajmy więc o tym, aby kremy nawilżające stosować o każdej porze roku, nie tylko na dzień, ale również na noc. Kremy na noc są również bogate w substancje odżywcze, które regenerują skórę podczas snu, a także ją nawadniają.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top