28 Views

Kolorowe ubranka

Kolorowe ubranka

Kiedy na krótko przed porodem zastanawiacie się nad kolorem wyprawki dla swojego dziecka wybierzcie kolorowe ubranka. Kolor włóczki stanowi natchnienie. Warto zastanowić się nad tym czy kolory mają być jasne i żywe, czy sięgnąć po zestaw kolorów pastelowych. Pastele okazują się bardzo interesujące. Wszystkie – od przyjemnego rozbielonego bzu po intensywny fiolet, od jasnego kremu po róż, lila prezentują się wybornie. Pobudzają kolorystykę i są charakterystyczne nie tylko dla małych dziewczynek.

Jaskrawe, jasne kolory mają w sobie naturalność, która podoba się małym dzieciom. Można również zestawić wzory w wyrazistych kolorach z dzianiną o spokojniejszej tonacji lub zastosować kilka odcieni tej samej barwy. Barwy wprowadzają do projektu włóczki gładkie o różnych odcieniach, ale też poszczególna włóczka cieniowana. Tą łatwiej zastosować, nie wymaga, bowiem biegłości powiązania nici we wzorze. Terminem „włóczka melanżowa” określa się przeróżne włóczki, w których splocie znajdują się dwa lub więcej barw. W melanżu tradycyjnym jeden kolor przeistacza się powoli w inny, przy czym w wypadku szaliczków nić pojedynczego koloru wystarcza zwykle na przygotowanie kilku rzędów. Ten typ włóczki przeznaczyć można też na czapeczki, buciki różnego rodzaju swetry. Rozmyślając o zimowych ubrankach przed oczami stają nam kremowe biele, brązy i ziemiste ugry. Kolory te, niekiedy podkreślone pastelowym zabarwieniem, wspaniale nadają się na spacerowe ubranka i przyjemne, ciepłe szaliczki i czapki. Doskonale harmonizują z nastrojem ciepła i przytulności. Nie ma bardziej świeżego powiązania barw niż niebieski z różowym czy lila z kolorem morskim. Wywołuje na myśl długie ciepłe letnie dni i czas odpoczynku, przede wszystkim, jeśli wykonamy sweterek czy sukienkę z czystej bawełny. Dziś niebieski nie jest już polecany tylko dla chłopców, a róż to nie tylko ażury i falbanki. Dziś kolory niebieski i różowy można użytkować jakkolwiek, razem i osobno. Ważny jest dobór barwy, więc trzeba dobrać odpowiednie kolory. Nie znaczy to, że dany wzór będzie źle wyglądać w innym kolorze.

Wzory: czasem łatwe, czasem trudniejsze, piękne kolory, wzory na każdy gust – jest, w czym przebierać. Sukieneczki, czapki, swetry, bolerka, tuniki – te modele swobodnie można nosić do przedszkola, na spacerki, od święta oraz na chrzcie.

Dzianina jest lekka, przewiewna i porowata tzn. zawiera dużo powietrza, dzięki czemu jest dobrym regulatorem w procesie wymiany ciepła między ciałem dziecka, a otoczeniem. Dzięki efektowi elastyczności dzianina nie gniecie się, nie potrzebuje więc prasowania, co stanowi duży komfort.

Gotowe ubranka dla dzieci wytwarzane szydełkiem i na drutach są bardzo wytrzymałe, więc przy odpowiedniej pielęgnacji ubranka będą długo służyć. Najlepsze byłoby pranie ręczne i suszenie w stanie rozłożonym, ale nie zawsze jest to możliwe, jeśli chodzi o rzeczy dziecka, więc postępujemy zgodnie z wytycznymi producenta.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top