15 Views

Korekcja wzroku

Statystyki nie kłamią. Coraz więcej Polaków ma problemy ze wzrokiem. To przerażające, jak szybko te wszystkie liczby podnoszą się do góry. Dzieci od najmłodszych lat mają laptopy, komputery, czy smartfony. To wszystko sprawia, że wzrok z roku na rok ulega pogorszeniu. Dawniej wychodziło się na dwór, bawiło się w piaskownicy, a telewizję można było oglądać wyłącznie na wieczorynce.
Czasy się zmieniły. Nie wielu z rodziców zdaje sobie sprawę, jak bardzo będzie ich kosztowała korekcja wzroku ich dzieci. Nie myślą o tym, dopóki od nauczyciela nie dowiedzą się, że ich dziecko miało trudności z doczytaniem czegoś na tablicy. Sama noszę okulary i gdybym mogła cofnąć czas… Inaczej bym spożytkowała swój wolny czas.
Nie mówię, że wady wzroku zależą od tego, jakie zajęcia wykonujemy. Istnieją bowiem wady wrodzony, które nawet mimo korekcja wzroku nie ustępuje. Potrzebne są bardziej skomplikowane elementy: operacje, zabiegi itp. Nie jest to nic przyjemnego.
Jeżeli mam być szczera to sama nie wiem, czy poddałabym się takiemu zabiegowi. Oczy to oczy, mamy tylko jedną parę, więc nie wiem, co by było w przypadku trwałego uszkodzenia jakiegoś naczynka. Co, jak co, ale o przeszczepie oczu jeszcze nie słyszałam, a niewidomym nikt nie chciałby być. Taka rada dla przyszłych rodziców: dbajcie o wzrok swoich dzieci.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top