14 Views

Stomatolog – Konin

Uzależnienia wpływające niekorzystnie na zęby
Wbrew pozorom niektóre uzależnienia wpływają niekorzystnie nie tylko na organizm człowieka, ale również i na jego zęby. Jeśli więc chce się mieć piękny komplet uzębienia, należy zrezygnować z pewnych nawyków i przyzwyczajeń. Które z nich są szczególnie niewskazane?

Z pewnością będzie to palenie papierosów, a niestety, wiele osób ma z tym problem. Nikotyna negatywnie wpływa na zęby i sprawia, że po niekrótkim czasie zaczynają one czernieć. Stają się słabsze, dlatego gorzej radzą sobie z różnymi schorzeniami. Wtedy nawet stomatolog może już nie pomóc, bo zęby zaczną po prostu się niszczyć i wypadać. Innym, dość niekorzystnym przyzwyczajeniem będzie zbyt częste picie kawy. Tak mocny napój może bowiem zabarwiać zęby i sprawiać, że również zaczną one czernieć. Najlepiej więc ograniczyć spożywanie kofeiny lub zastąpić ją zieloną, pobudzającą herbatą.

By zęby mogły dobrze się rozwijać i funkcjonować, należy zapewnić im do tego odpowiednie warunki. W tym celu najlepiej pożegnać się z papierosami oraz kawą.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top