8 Views

Zafunduj sobie zdrowy uśmiech

Bardzo wiele osób przywiązuje wagę do swojego wyglądu, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Dlatego, coraz częściej ludzie decydują się na implanty zębów, ponieważ mimo coraz szerszej edukacji, nacisku na profilaktykę ludzie tracą swoje naturalne uzębienie wskutek próchnicy, chorób przyzębia, dziąseł, a także wskutek wypadków i urazów mechanicznych.
Kiedy stosować implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to najlepsza obecnie metoda na odbudowywanie uszkodzonych lub utraconych zębów, jednakże jest to też bardzo kosztowna metoda. W związku z tym dentyści najczęściej umożliwiają płacenie za implanty zębów na korzystnie oprocentowane raty lub za pośrednictwem kart kredytowych, ponieważ tego typu leczenie jest i dla nich prawdziwą żyłą złota i przynosi im wiele korzyści. Implanty zębów to innowacyjna metoda leczenia. Takie urządzenie jest wszczepiane w kość żuchwy lub szczęki i ma pełnić rolę utraconego korzenia zęba.
Implanty i co dalej?

Po wszczepieniu, implant musi pobyć trochę w kości, aby ta go obrosła. Dzięki temu, implanty stomatologiczne bardzo mocno się trzymają, co skutkuje bardzo dobrym efektem leczenia i jego bardzo wysoką skutecznością. Implanty zębów wykonuje się z bardzo mocnych i trwałych materiałów, które są dodatkowo odporne na korozję. Najczęściej spotykanym materiałem, z którego są wykonane to tytan, ponieważ jest on obojętny dla naszego ciała i wszelkie części wykonane z tego materiału są traktowane przez ludzkie ciało, jako swoje.
Trwałość implantów.

Aby, implanty zębów utrzymywały się jak najdłużej niezbędna jest prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Aby leczenie było efektywne, pacjent nie może palić papierosów ani pić alkoholu, ponieważ te używki opóźniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają gojenie się rany. Dlatego, każdy stomatolog, przed rozpoczęciem leczenia zbiera od pacjenta szczegółowy wywiad, ponieważ może się okazać, że implanty zębów nie będą najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla konkretnej osoby. Mimo wszystko, warto zadbać o prawidłowy stan swojego uzębienia.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top