61 Views

Co ubrać gdy za oknem…

Zima? Za oknem szaruga, wilgoć, ani grama śniegu. W taką pogodę nawet pies nie wyściubia pyska z domu. Jak więc wstać na równe nogi, gdy budzik dzień w dzień niemiłosiernym i znienawidzonym dźwiękiem wyrywa nas z objęć Morfeusza? Co może poprawić i tak nadszarpnięte zmęczeniem morale? Wygodny ciuch Drodzy Panowie! Komfortowy, oryginalny. W tak nieprzyjaznym jak obecnie klimacie dobrym rozwiązaniem jest zarzucenie na siebie kilku warstw ubrań. Ważnym elementem stają się wyciągnięte sztruksy, gruby płaszcz, ciepły szalik. Różnorodność konfekcji męskiej sprawia, że niektórzy faceci tylko czekają na moment, kiedy to będą mogli pokazać się w swojej nowej kolekcji.

Ci z Was, którzy bez problemu potrafią zamienić elegancji garnitur na zwyczajny, wygodny zestaw ubrań być może zainteresuje styl potocznie zwany „wymiętym”.Pierwotnie jako pochodna eleganckiego stylu amerykańskiego szpanera, „wymięty” styl ma własne tory i jedzie w zupełnie innym kierunku.

Podstawową ideą tego stylu jest skojarzenie ze starymi pieniędzmi, klasycznym smakiem i ponadczasowym wyglądem. Ten nowocześniejszy,kontynentalny styl nie potrzebuje zapożyczać mody na wytarte ubrania z wyciągniętymi rękawami, co stanowi etykietę „amerykańskiego szpanera”. Niewypowiedzianym przesłaniem niezdarnie ułożonych spodni w kolorze khaki, niewyprasowanych koszul w stylu oksfordzkim i lekko schodzonych butów jest to, że posiadasz stare pieniądze, dobre wykształcenie , letni domek w Hampton i dużo żeglujesz. Albo przynajmniej ubierasz się, jakbyś to wszystko miał/robił.

Szczerze muszę przyznać, że jest to naprawdę zabawny styl ubioru – niezbyt ciężki do utrzymania jeśli tylko nie starasz się za bardzo. Podobnie jak obecnie trwający trend „stworzonek”, z majtkami, krawatami, paskami i płaszczami upiększonymi motywami zwierząt i symboli różnego rodzaju – od psów do kieliszków martini – im więcej tym lepiej. Jedna oryginalna część ubrania z takim motywem jest zabawna, większa ilość to przesada.

Dla większości mężczyzn ubierania się do biura w ten sposób może być trudne, ale w zależności od charakteru Twojej firmy zwisające spodnie kupione u chińczyka dopasowane z pomarszczonym, zapinanym na guziki swetrem powinny być po prostu fajne. Dla zachowania młodzieńczego wyglądu nie wkładaj koszuli w spodnie, raczej pozwól jej zwisać swobodnie, nawet jeśli wystaje pod swetrem. Całość dopełni sprana, tweedowa marynarka. Ten typ ubioru w kilka warstw jest innym wydaniem „wymiętego” stylu. Na spotkanie z przyjaciółmi spróbuj połączyć pomarszczoną koszulę z szykowanymi jeansami i sportowym płaszczem. Zestawienie klasyki i codzienności jest kluczem do zachowania równowagi w tym stylu.

Zanim potraktujesz ten styl ubioru jak swój, przed wyjściem z domu spójrz w lustro. Przede wszystkim musisz się dobrze czuć sam ze sobą. Diabeł tkwi w szczególe – pamiętaj, że istotą każdego stylu jest umiar.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top