13 Views

Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów

Czworonogi coraz zdrowsze i szczęśliwe

Każdego miłośnika zwierząt z pewnością cieszy fakt, że usługi weterynaryjne są coraz bardziej zróżnicowane, a nasze zwierzaki mogą zaznać opieki lekarskiej tak samo dobrej jak my.

Zwierzęta również zapadają na choroby cywilizacyjne, dlatego też coraz ważniejsza staje się profilaktyka. Na popularności zyskuje wiele dziedzin medycyny weterynaryjnej, w tym fizjoterapia zwierząt, która pomaga zarówno w odzyskaniu sprawności, jak i w jej utrzymywaniu. W końcu każdy zgodzi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Kliniki kierują swoją ofertę do właścicieli różnych gatunków zwierząt. Widnieje w niej zazwyczaj fizjoterapia psów i kotów, ale również takich zwierząt jak konie, króliki czy ptaki. Podobnie jak ludzi, zwierzęta rehabilituje się za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń i masaży. Do tego wszystkiego służą specjalistyczne urządzenia, w które wyposażone są kliniki,

Choć dla niektórych rehabilitacja zwierząt może brzmieć jak fanaberia, należy pamiętać, że przygarniając pupila bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność za jakość jego życia.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top