23 Views

Gdzie postawić szafę w małym mieszkaniu?

Małe mieszkania wymagają od domowników i aranżatorów wnętrz bardzo dużej kreatywności. Ze względu na to, że dysponujemy mocno ograniczoną przestrzenią to każdy centymetr użytkowy jest na wagę złota. Z drugiej strony bardzo trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez szafy, która jest elementem niezbędnym w każdym mieszkaniu lub domu. Jak umiejętnie ulokować ją w małym mieszkaniu, aby wciąż była bardzo funkcjonalna i jednocześnie nie zajmowała dużo przestrzeni?

Jednym z rozwiązaniem może okazać się wykorzystywanie szafy otwartej lub konkretnych modułów, które na trwałe zostaną przytwierdzone do ściany. W ten sposób zaoszczędzimy trochę miejsca, a mobilna, wolnostojąca i otwarta szafa pozwala na zmienianie jej lokalizacji ze względu na określone potrzeby domowników. Jest to jednak mało popularne i jednocześnie mało estetyczne rozwiązanie, które nie zawsze się sprawdza. Warto więc zwrócić uwagę na alternatywne rozwiązania, które zwiększa komfort naszej codzienności.

Gdzie ulokować szafę?

Jednym z popularnym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem pozostaje szafa w zabudowie. Gdy tylko w naszym mieszkaniu znajdują się wnęki to jest to potencjalne miejsce, gdzie można umieścić taką szafę. Obudowanie jej powłoką lustra sprawia, że z jednej strony będzie to szafa, a z drugiej lustro, co nadaje większej uniwersalności meblowi. Ulokowanie szafy we wnęce pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni poprzez delikatnie wpisanie się w cały projekt mieszkania. Tak ulokowana szafa sprawia wrażenie integralnej części całej struktury aranżacji.

Innym rozwiązaniem może okazać się umieszczenie szafy w sypialni, a gdy mieszkamy w kawalerce to na jednej z dłuższych ścian. Oczywiście nie jest to zawsze najbardziej estetyczne rozwiązanie, ale mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków i podobnie jest w tym przypadku. Duży wybór odpowiednich szaf, zarówno do małych oraz dużych powierzchni, znajduje się w sklepie internetowym https://www.mebelki.pl . Każdy znajdzie tam optymalne rozwiązanie dla siebie. Musimy tylko ustalić jaką przestrzenią użytkową dysponujemy i w jakim stylu chcemy zachować nasze wnętrze. Gdy już to wiemy to wystarczy wybrać odpowiednie rozwiązanie dla nas.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top