34 Views

Jak wybrać zaproszenia?

Jak wybrać zaproszenia?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w naszym życiu. Przygotowując tę uroczystość nie szczędzimy sił, by wszystko wyglądało piękne i było zapięte na ostatni guzik. Chociaż ten dzień dotyczy przede wszystkim nowożeńców, to jednak nie można zapomnieć o naszych gościach, którzy będą razem z nami dzielić to wspaniałe przeżycie i również muszą być zadowoleni. By jednak tak się stało nie wystarczy tylko zapewnić im dobrej zabawy, dobrego jedzenia na przyjęciu oraz doznań estetycznych, ale trzeba o to zadbać już nieco wcześniej, od kilkunastu do kilku tygodni przed uroczystością, kiedy to nowożeńcy wysyłają zaproszenia.

To one, w dużym stopniu, są odzwierciedleniem szacunku do zapraszanych osób. Powinny więc być eleganckie i bardzo starannie wykonane. Ponadto, musimy pamiętać, by je dobrze i bezbłędnie wypełnić, odpowiednio odmienić nazwiska oraz zachować uroczysty styl. Nie może w nich zabraknąć również najważniejszych elementów zaproszenia:

informacji gdzie odbędzie się uroczystość zaślubin,
miejsce przyjęcia weselnego (jeżeli takie organizujemy).

Zaproszenia ślubne można wykonać samemu lub je zakupić. Jeżeli dysponujemy uzdolnieniami plastycznymi i nie mamy zamiaru zapraszać wielu osób rozwiązanie pierwsze jest bardzo dobre. Jednakże, kiedy planujemy dużą uroczystość najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie zaproszeń. Na naszym rynku jest bardzo duży wybór zaproszeń i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego. Powinniśmy pamiętać jednak o tym, by zaproszenie pasowało, np. kolorystycznie, do wystroju sali lub do elementów naszego stroju.

Zaproszenie ślubne jest również ważne dla nowożeńców z kilku powodów. Po pierwsze, do zaproszenia możemy dołączyć bilecik z prośbą o potwierdzenie przybycia do wyznaczonego przez nas terminu. Zwyczaj ten jest niezwykle pomocny w organizacji wesela, bo dzięki takiej wiadomości, dokradniemy wiemy ile osób przybędzie na ślub i na wesele. Jeżeli zaproszenia ślubne wyślemy odpowiednio wcześnie, informacja taka pozwoli nam dobrać lokal oraz catering. Po drugie, na zaproszeniu możemy wpisać informację o oczekiwanych prezentach.

Bardzo popularna stałą się w ostatnich latach prośba o podarowanie zamiast kwiatów innych drobiazgów: słodyczy, przyborów szkolnych, zabawek, by później nowożeńcy mogli przeznaczyć te podarki na cele charytatywne. Warto więc pamiętać o przygotowaniu odpowiednich zaproszeń, by zapewnić sobie oraz gościom weselnym niezapomniane chwile na tej niezwykle ważnej uroczystości.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top