29 Views

Jaką koszulę wybrać?

Przyjęte jest ogólnie, że na wizytę najlepiej mieć białą koszulę. Zawsze bowiem zagwarantuje nam poprawny wygląd, ogólne dobre samopoczucie, nikt nie poczuje się urażony. Biała koszula z eleganckim kołnierzem włoskim lub z kołnierzem klasycznym i mankietami zapinanymi na spinki, od dłuższego czasu jest na fali. Fantastycznie wygląda zarówno z klasycznymi, dopasowanymi garniturami, jak i z dżinsowymi kompletami. Odmładza, nadaje czysty, świeży wygląd – prostota w najlepszym stylu. Łączona z krawatem lub muszką będzie nadawała ton uroczysty, natomiast z jednym lub dwoma rozpiętymi pod szyją guzikami przyda nonszalancji.

Modne są białe, dopasowane do ciała koszule wkładane w spodnie lub krótkie, noszone na spodnie. Charakterystyczne są tu kołnierze – klasyczny, bardzo miękki oraz duży kołnierz włoski z wysoką stójką zapinaną na dwa, trzy guziki. To najnowszy krzyk mody. Tkanina może być gładka, kreszowana, “poszarpana”, z drobnym haftem. Sama forma koszuli jest obcisła, przez co sylwetka staje się smukła, prowokacyjna – sexy.

Modne są również liczne elementy ubioru z lat 50., 60., 70. – plisowania, falbany, żaboty na gorsie i mankietach. Przy odpowiedniej kompozycji z ciasnymi marynarkami lub dżinsowymi mundurkami otrzymamy wyostrzony, dekadencki look. Topowe są także koszule w kraty i pasy. Właściwie nie liczą się obecnie inne desenie. Kompozycja ciemnego garnituru, koszuli w kratę i gładkiego krawata (choć lepiej gdy jest on w skośne pasy) rezentuje się szalenie elegancko. Na mniej formalne wizyty i imprezy sylwestrowe proponuję koszule kolorowe, we wściekłe, jas-krawe desenie krat i pasów, koszule z haftem, gładkie, kolorowe oraz zawsze na miejscu – czarne. Pamiętać jednak należy, że naprawdę modna koszula ma wymieniony powyżej, duży włoski kołnierz z bardzo wysoką stójką zapinaną na dwa, trzy guziki i jest lekko dopasowana do ciała. Noszona może być na spodnie. Wielki kołnierz zapinany na dwa guziki może być połączony z szerokim krawatem z wywiązaną dużą główką lub rozpięty pod szyją. Kołnierz zapinany na trzy guziki powinien być noszony zawsze rozpięty pod szyją i bez krawata. Ciekawymi elementami mogą być kontrastowe w kolorze dziurki guzików i nici w guzikach. Takie awangardowe koszule możemy śmiało zestawiać wg indywidualnego gustu z dopasowanymi jednorzędowymi marynarkami, z kompletami welwetowymi lub dżinsowymi. Każda opcja będzie wyglądać niebanalnie i zapewni naprawdę modny look.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top