80 Views

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu peelingowi kawitacyjnemu możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów – oczyszczenie skóry, spłycenie zmarszczek, usunięcie trądziku i szarości cery. Dlatego też w salonach kosmetycznych bardzo dużo osób decyduje się obecnie na tego typu zabiegi, które nie są drogie i od razu dają świetne wyniki. Kawitacja przeprowadzana jest z użyciem specjalnego sprzętu, który nazywany jest skin scrubberem. Niestety, nie każdy może korzystać z tego typu zabiegów.
Zastrzeżenia przy stosowaniu kawitacji w kosmetyce

Chociaż peeling kawitacyjny nie jest bolesnym zabiegiem i generalnie jest bezpieczny, to nie jest zalecany dla wszystkich osób. Przede wszystkim nie powinno się wykonywać zabiegów wtedy, gdy obserwowane są:

ciąża;kawitacja
ostre zapalenie zatok;
gorączka;
nowotwory, stany pooperacyjne po usunięciu nowotworów;
problemy z krążeniem;
nerwica wegetatywna;
osteoporoza;
cukrzyca;
zmiany związane z wątrobą;
zaburzenia neurologiczne;
obecność w tkankach ciał obcych metalicznych, między innymi rozruszników serca, zastawek czy nawet aparatów ortodontycznych;
posiadanie dużej liczby pieprzyków.

Przed przeprowadzeniem zabiegu peelingu kawitacyjnego wtedy, gdy zachodzi podejrzenie, że może być on niewskazany, powinno się sytuację skonsultować z wykwalifikowanymi specjalistami od kosmetologii, którzy mogą zadecydować, czy zabieg może się odbyć. Każde szkolenie z kawitacji opisuje szczegółowo wszystkie przypadki, dlatego też osoba gruntownie wyedukowana w tym zakresie nie powinna dopuścić do tego typu zabiegu i zaproponować ewentualnie inny, dający podobne rezultaty.

Trzeba pamiętać, że urządzenia przeznaczone do kawitacji nie powinny być umieszczane za blisko mózgu, uszu czy organów płciowych, ponieważ mogą one negatywnie na nie oddziaływać.

Peeling kawitacyjny nie powinien być też przeprowadzany na skórze zniszczonej, z ranami i uszkodzeniami. Skóra powinna być wygojona. Oceny dokonuje kosmetolog wykonujący zabiegu, który może dopuścić lub odradzić kawitację klientom.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top