16 Views

Psycholog – Konin

Fobia społeczna
Człowiek jest istotą społeczną, dlatego musi mieć nieustanny kontakt z innymi ludźmi. Okazuje się jednak, że czasem taki kontakt może być bardziej bolesny, aniżeli przyjemny. Dzieje się tak u osób, które cierpią na fobię społeczną. Czym więc jest ta choroba?

Fobia społeczna to po prostu lęk przed różnymi kontaktami z innymi ludźmi. U każdego człowieka może się ona objawiać nieco inaczej, dlatego tylko psycholog może ją dokładnie zdiagnozować. Niewątpliwie jednak taka fobia powstaje najczęściej u osób, które zmagają się z niską samooceną oraz brakiem akceptacji. To one uważają, że są gorsze, dlatego inni ludzie nie będą chcieli mieć z nimi kontaktu. Warto tutaj wspomnieć, że fobia ta bardzo często pojawia się w okresie dojrzewania i towarzyszy dzieciom w wieku szkolnym. To one są bowiem nastawione na nieustanny kontakt z rówieśnikami.

Fobia społeczna zdecydowanie utrudnia życie, dlatego każdy, kto się z nią zmaga, pragnie się jej pozbyć. Na szczęście dobrze poprowadzona terapia może tutaj zdziałać cuda.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top