6 Views

Ruch to zdrowie w każdym wieku

Ruch to zdrowie w każdym wieku

Ruch to zdrowie to popularne powiedzenie, ale należy brać pod uwagę, że ruch jest korzystny jedynie, gdy jest odpowiednio dostosowany do wieku, predyspozycji danej osoby. Ruch intensywny charakterystyczny dla sportowców profesjonalnych w wielu przypadkach może prowadzić do wielu problemów związanych z kontuzjami czy urazami.

Ruch jest korzystny w każdym wieku, gdy dostosuje się go do własnych potrzeb i możliwości organizmu. Osoby, które przez całe życie nie korzystały z aktywności fizycznej powinny decydować się zacznie mniej intensywne ćwiczenia. Jak wskazują badania najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia zdrowia jest ćwiczenia do pięciu godzin tygodniowo. Ponad ten czas ćwiczenia nie przynoszą już tak bardzo dużych korzyści zdrowotnych a mogą nawet przynosić efekty negatywne.
W starszym wieku należy ograniczać ćwiczenia nadmiernie obciążające stawy, o czym możecie przeczytać na blog Senior Residence. Dobrym pomysłem jest korzystanie z basenów, gdyż pływanie jest mniej obciążające. Na pewno nie jest wskazane bieganie, zwłaszcza po niekorzystnych powierzchniach.
W młodszym wieku można decydować się na bardziej intensywne ćwiczenia, które powinny być dopasowane do ilości posiadanego, wolnego czasu a jednocześnie do rodzaju wykonywanej pracy. Przy siedzącym trybie pracy dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie ćwiczeń również w czasie pracy wykorzystującym w tym celu przerwy. Przy braku czasu zawsze można wykorzystać do ćwiczeń drogę z pracy do domu lub z domu do pracy, choćby decydując się na korzystanie z jazdy rowerem zamiast decydowania się na poruszanie się samochodem.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top