Regulamin

I.                 INFORMACJE O FIRMIE

Sklep internetowy działający pod adresem www.redpumps.pl prowadzony jest przez:

Red Pumps Aneta Babecka

Ul. Św. Cyryla i Metodego 1/35

03-403 Warszawa

Regon: 147345618

Firma zarejestrowana w dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy pod numerem NIP: 567-173-34-59, Regon: 147345618

 

Kontakt:

Tel. 536 999 309

Email:redpumpsallegro@gmail.com

 

II.              POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.1.          Sklep internetowy www.redpumps.pl prowadzi sprzedaż detaliczną towarów z branży moda (obuwie, akcesoria i dodatki) za pośrednictwem sieci Internet.

1.2.          Rejestracja, a także i złożenie zamówienia jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez Klienta niniejszego regulaminu.

1.3.          Zawarcie umowy i realizacja zamówień następuje po potwierdzeniu zamówienia.

1.4.          Przedmioty oferowane w sklepie www.redpumps.pl w cenach regularnych są wolne od wad.

1.5.          Ceny produktów widoczne na stronach www.redpumps.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Ceny nie zawierają kosztów przesyłki, które podane są w regulaminie.

1.6.          Wszystkie towary sprzedawane w kategorii WYPRZEDAŻ są tańsze od ich ceny sklepowej. Istnieje możliwość, że produkty będą posiadały drobne zadrapania, marszczenia, małe plamki, ślady kleju, jednak uszkodzenia te w żadnym stopniu nie mają wpływu na jakość ich użytkowania. Opisane uszkodzenia nie będą uznawane jako podstawa reklamacji. Istnieje możliwość zwrotu towaru z kategorii WYPRZEDAŻ w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki.

1.7.          Promocje w sklepie www.redpumps.pl nie łączą się ze sobą. W przypadku towarów przecenionych żaden dodatkowy rabat nie ma już zastosowania.

1.8.          Sprzedający dostarcza dowód zakupu/fakturę VAT, które stanowią potwierdzenie zawartej umowy sprzedaży. W przypadku potrzeby wystawienia faktury VAT, w formularzu zamówienia należy podać dokładne dane konieczne do poprawnego wystawienia faktury VAT.

 

III.            WARUNKI ZAMÓWIENIA

3.1.           Zawarcie umowy sprzedaży następuje poprzez złożenie zamówienia przez Konsumenta wyłącznie za pośrednictwem strony www znajdującej się pod adresem www.redpumps.pl.

3.2.          W celu dokonania zakupu konieczne jest podanie danych teleadresowych niezbędnych do realizacji zamówienia (imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail).

3.3.          Kupujący zobowiązany jest do podania prawidłowych oraz pełnych danych osobowych.

3.4.          Zamówienia są przyjmowane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu za wyjątkiem przerw technicznych i konserwacyjnych.

3.5.          Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularzy zamówień znajdujących się na stronie internetowej sklepu www.redpumps.pl .

3.6.          Sprzedający zastrzega sobie prawo do nie realizowania zamówień w przypadku:

•      nieprawidłowego/niekompletnego wypełnienia formularza zamówienia oraz brak potwierdzenia zamówienia,

•                          nieotrzymania wpłaty w terminie 7 dni od złożenia zamówienia,

•                          nieodebrania przesyłki.

 

IV.             METODY PŁATNOŚCI

4.1.          W przypadku wyboru formy "przelew", towar będzie wysyłany po otrzymaniu środków pieniężnych na konto bankowe sklepu w wysokości 100% wartości zamówienia, w terminie dwóch dni roboczych od daty wpływu środków pieniężnych na konto bankowe.

4.2.          Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU. Wszystkie dane przesyłane są w bezpiecznym i szyfrowanym połączeniu.

4.3.          Płatność przy odbiorze ( za pośrednictwem firmy Kurierskiej DPD lub Poczty Polskiej) - należność za zamówiony towar pobiera Kurier lub przedstawiciel Poczty Polskiej w momencie doręczania przesyłki.

4.4.          Zakazane jest dostarczenie przez Konsumenta treści o charakterze bezprawnym oraz wykorzystywanie przez niego usług świadczonych drogą elektroniczną w sposób sprzeczny z prawem, dobrymi obyczajami, naruszający dobra osobiste osób trzecich lub uzasadnione interesy Red Pumps Aneta Babecka.

 

V.               WARUNKI DOSTAWY

5.1.          Standardowo czas realizacji zamówienia to 48 godzin (2 dni robocze).

5.2.          Termin otrzymania przesyłki = Czas realizacji zamówienia + Czas dostawy.

5.3.          Czas dostawy:

•   Firma kurierska InPost: 1-2 dni robocze

•   Poczta Polska: 2-3 dni robocze

5.4.          Koszt wysyłki:                       

•  Pocztex Kurier48 Poczta Polska – 10 zł ( przesyłka na adres klienta)

•  Za pobraniem Pocztex Kurier48 Poczta Polska -13 zł

•  Przesyłka kurierska InPost – 10 zł

•  Za pobraniem kurierska InPost – 13 zł

5.5.  Powyższczy cennik dotyczy obszaru Rzeczpospolitej Polskiej.

5.6. Koszty wysyłki Pocztą Polską poza granice Polski:

  •  
  • 60 zł - Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Rosja, Szwecja, Holandia, Litwa, Białoruś, Norwegia, Ukraina, Włochy, Francja, Belgia, Dania, Hiszpania, Austria, Czechy i Słowacja,

W przypadku wysyłki do pozostałych krajów prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia indywidualnego kosztu dostawy.

 

VI.             WARUNKI ZWROTU

6.1.          Klient (konsument) ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zakupionych w sklepie www.redpums.pl produktów, bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od ich dostarczenia według ogólnych zasad wynikających z przepisów ustawy z 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827 )

6.2.          Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy. Produkt powinien być odpowiednio zapakowany oraz zabezpieczony (pudełko powinno być zapakowane w papier , karton lub inny materiał zabezpieczający przed uszkodzeniami).

6.3.          Procedura zwrotu dotyczy tylko towaru, który nie nosi widocznych śladów eksploatacji wykraczających poza zwykły zarząd (możliwości zapoznania się z przedmiotem w sposób niewykraczający poza konieczny do stwierdzenie charakteru, cech i funkcjonowania Produktu)

6.4.          Konsument zobowiązany jest złożyć pisemne lub elektroniczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

6.5.          Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu ( czyli koszt odesłania Produktu do Sprzedawcy)

6.6.          Sprzedający niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni zwraca Klientowi dokonane przez niego płatności.

6.7.          Sprzedający dokona zwrotu kupującemu kwoty w wysokości: kwoty za towar plus koszty dostawy z paragonu jeśli klient zwraca całe zamówiene, w przypadku częściowego zwrotu zamówienia koszty dostawy pozostają przy niezwracanym produkcie i nie podlegają zwrotowi).

6.8.          Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

Towar podlegający zwrotowi należy odesłać na adres:

Red Pumps Aneta Babecka

Ul. Spedycyjna 22 lok. 118

03-191 Warszawa

Tel. 536 999 309

Email: redpumpsallegro@gmail.com

 

VII.          WARUNKI WYMIANY

7.1.          W sklepie www.redpumps.pl wymiana towaru polega na zwrocie wybranych artykułów i złożeniu kolejnego zamówienia. Jeśli zamówiłeś produkt i okazał się̨ np. za duży, skorzystaj z procedury zwrotu. W każdej chwili możesz zamówić wybrany artykuł w innym rozmiarze lub kolorze w miarę jego dostępności.

7.2.          Zwrotu pieniędzy dokonujemy jak najszybciej, nie później niż̇ w przeciągu 14-stu dni od otrzymania przez nas przesyłki.

.

VIII.        REKLAMACJE

8.1.          Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedanym Produkcie w tej samej chwili. Wada fizyczna polega na niezgodności sprzedanego Produktu z Umową Sprzedaży. 

8.2.          Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli Klient wiedział o wadzie w chwili zawarcia Umowy Sprzedaży.

8.3.          Jeżeli sprzedany Produkt ma wadę, Klient może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy Sprzedaży, chyba że Sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni wadliwy Produkt na wolny od wad albo wadę usunie.

8.4.          Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedanym Produkcie w tej samej chwili. Jeżeli Klientem jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania sprzedanego Produktu, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta.

8.5.          Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat.

8.6.          Reklamowany produkt Klient ma obowiązek odesłać na adres:

Red Pumps Aneta Babecka

Ul. Spedycyjna 22 lok. 118

03-191 Warszawa

Tel. 536 999 309

Email: redpumpsallegro@gmail.com

8.7.          Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy. Produkt powinien być odpowiednio zapakowany oraz zabezpieczony (pudełko powinno być zapakowane w papier , karton lub inny materiał zabezpieczający przed uszkodzeniami).

8.8.          Sprzedający ustosunkuje się do każdego żądania reklamacyjnego w ciągu 14 dni od otrzymania reklamowanego produktu.

8.9.          W celu zagwarantowania jak najsprawniejszej obsługi naszych Klientów w trakcie procesu reklamacyjnego prosimy o dołączenie paragonu lub faktury VAT do reklamowanego towaru i formularz zwrotu towaru dostępnego na stronie sklepu www.redpumps.pl

8.10.       Sprzedawca jest obowiązany wymienić wadliwy Produkt na wolny od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta. W przypadku żądania zwrotu pieniędzy zwrot na rzecz konsumenta nastąpi w terminie 10 od daty poinformowania klienta o uznaniu reklamacji.

 

IX.             OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

9.1.          Składając zamówienie produktu w sklepie internetowym www.redpumps.pl , Klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie koniecznym do realizacji zawartej umowy, w szczególności dane te mogą zostać ujawnione podmiotowi dostarczającemu towar. Jednocześnie Klient zachowuje prawo do wglądu, poprawy i usunięcia ich z bazy adresowej.

9.2.          Red Pumps  Aneta Babecka gwarantuje przestrzeganie zasad Ustawy z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych oraz gwarantuje nieudostępnianie ich innym osobom fizycznym i prawnym.

 

X.               POSTANOWIENIA KOŃCOWE

10.1.       Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma celu naruszenia praw Klienta. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sprzedający deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu.

10.2.       O zmianach regulaminu i ich zakresie Klienci będę powiadomieni drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji adres e-mail). Powiadomienie zostanie wysłane co najmniej 30 dni przed wejściem w życie nowego regulaminu. W trakcie realizacji zamówienia oraz w całym okresie opieki posprzedażowej Klienta obowiązuje regulamin zaakceptowany przy składaniu zamówienia, chyba że jego postanowienia były dla Klienta mniej korzystne niż aktualnego.

10.3.       W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie obowiązujące przepisy prawne. Kwestie sporne rozpatruje sąd właściwy miejscowo i rzeczowo.

 

Copyright

Wykorzystywanie treści regulaminu w całości lub fragmentach oraz zdjęć, opisów itp. znajdujących się na stronie sklepu www.redpumps.pl bez zgody ich autora jest zawsze naruszeniem prawa autorskiego, a sprawca ponosi odpowiedzialność karną regulowaną przepisami: art. 115 – 123 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)