17 Views

Szampony do włosów cienkich i słabych

Szampony do włosów cienkich i słabych

Szampon jest jednym z najbardziej podstawowych produktów kosmetycznych. Każdy z niego korzysta i każdy wie, że dość intensywnie wpływa on na sam wygląd czy strukturę kosmyków. W przypadku włosów cienkich tylko niektóre preparaty oczyszczające mogą dobrze się sprawdzać. Jak zatem je wybierać, aby nie musieć decydować się na niechirurgiczne uzupełnianie włosów?

Dawniej istniało przekonanie, jakoby cienkie włosy należało myć jak najrzadziej – maksymalnie dwa razy w tygodniu. Dziś mit ten został już obalony, a włosy zaleca się oczyszczać tak często, jak tego one same wymagają. Można to robić nawet codziennie, o ile korzysta się z szamponów delikatnych i niedociążających kosmyków. Powinny one wykazywać się działaniem poprawiającym objętość fryzury przy jednoczesnym nieoblepianiu jej tłustymi substancjami.

Mycie głowy powinno się zakończyć zastosowaniem właściwej odżywki. Potrzebują jej nawet bardzo cienkie włosy – to ona wpływa bowiem na stan samej skóry głowy i przy okazji ułatwia rozczesywanie kosmyków.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top