58 Views

Trochę o saunach infrared

Na rynku pojawiła się alternatywa, w stosunku do klasycznej sauny fińskiej, jest to kabina infrared, wykorzystująca fale podczerwieni. Jest to swoista sauna na podczerwień. Co sprawia, że jest tak popularna i czym różni się od tradycyjnej sauny?

temperatura jest niższa, różnica może nawet wynosić około 20°C, to jest dobra opcja dla osób, które nie tolerują tak dużych temperatur, a chcą korzystać z dobrodziejstw sauny

wykorzystuje się emitery ciepła na zasadzie podczerwieni, które zastępują piece w saunach fińskich

kabina jest energooszczędna, gdyż tutaj nagrzewa się skórę, a nie powietrze

ma mniejsze rozmiary, bardziej kompaktowe

Osoby, które ze względów medycznych oraz przeciwwskazań, nie mogą korzystać z klasycznej sauny, chętnie wybierają saunę na podczerwień, gdyż jest łagodniejsza i praktyczniejsza. Dzięki swoim małym rozmiarom można ją, spokojnie zainstalować w pomieszczeniu domowym i korzystać z niej, regularnie. Innowacyjna technologia Infrared, pozwala na skorzystanie z kabiny, bez konieczności długiego nagrzewania pomieszczenia.
Jak działa podczerwień?

Nie bójmy się podczerwieni, są to niewidoczne dla ludzkiego oka widma światła, które często są stosowane w różnego rodzaju urządzeniach lub nawet w całym terapiach. Jest to fala świetlna o częstotliwości w pełni bezpiecznej dla człowieka. Nie ma mowy tutaj, o negatywnym promieniowaniu. Promienniki przechodzą kontrole i testy, przed wprowadzeniem je, do sprzedaży. Jeżeli zatem kochamy słońcem, marzymy o własnej saunie, ale nie możemy albo nie chcemy korzystać z klasycznej fińskiej sauny, to to jest rozwiązaniem dla nas. Tutaj możemy skorzystać z dobroczynnego działania promieni słonecznych i ciepła, przy zachowaniu niższej temperatury ( 40-65°C). Jakie dobroczynne skutki daje nam sauna?

oczyszczenie ciała z toksyn, zanieczyszczeń;

poprawiają krążenie krwi oraz ukrwienie organizmu;

łagodzą bóle mięśniowe;

poprawiają wygląd i sprężystość skóry;

relaksuje, odpręża.

Ceny saun infrared

Trzeba również zaznaczyć, że sam koszt zainstalowania w domu sauny jest różny. Jeżeli interesuje nas sauna fińska to musimy wydać od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych. Tutaj duży przedział cenowy jest zależny, czy chcemy mieć saunę w domowym pomieszczeniu czy osobny domek. Z kolei kabinę na podczerwień możemy kupić już za 3 tysiące, a maksymalnie za 8 tysięcy. Różnica w kosztach, wynika też w samym użytkowaniu danego rodzaju sauny.

Sauny infrared są bardziej wydajne, gdyż nie musimy nagrzewać powietrza, tylko nagrzewamy naszą skórę. Innowacyjność tych kabin polega na tym, że ponad 80% energii penetrującej nasze ciało przekształca się w ciepło rozgrzewające je od wewnątrz, a tylko niecałe 20% energii podczerwonej ogrzewa powietrze. Jest to produkt, który zdobył uznanie na zachodzie, ze względu na swoje bardzo dobre parametry, wydajność, szybkość nagrzewania, oszczędność i efekty. Kabiny tego typu będą dobrą inwestycją, szczególnie dla osób, które nie mogą korzystać z sauny fińskiej ze względów zdrowotnych albo nie tolerują tak wysokich temperatur.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top