22 Views

Zastosowanie drożdzy

Gdy myślimy o drożdżach, najczęściej przychodzą nam do głowy desery, ciasta i pieczywo. Jednak niewielu z nas wie, jak wiele zastosowań jeszcze posiadają.

Drożdże przeprowadzają proces fermentacji alkoholowej, dzięki niemu trunki, do których są dodawane, zyskują lepsze właściwości smakowe, oraz posiadają dłuższy termin ważności. Medycyna również je często wykorzystuje. Drożdże wykorzystywane są do produkcji leków, a także do walki z chorobami neurologicznym taki mi jak Parkinson czy Alzhaimer. Na ich bazie tworzone są szczepionki przeciwnowotworowe. Śmiało możemy stwierdzić, że mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.
Dziedzina kosmetyki również wykorzystuje drożdże. Są popularne w leczeniu rozstępów, obrzęków skórnych i oparzeń. Na trądzik bardzo skuteczna jest maseczka z drożdży, możemy również je wypić, wcześniej mieszając z mlekiem i ciepłą wodą.
Czasami warto zainteresować się prostym składnikiem, który leży na naszej półce w kuchni. Może nam pomóc w wielu innych dziedzinach niż ta, w której głównie go wykorzystujemy.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

1 COMMENT
  1. balon na odchudzanie

    Czy można na stronie zakupić reklamę?

RELATED ARTICLES

Back to Top