18 Views

Zawroty głowy

Czasami przyczyny są banalne ? zawroty głowy pojawiają się przy przeziębieniu, grypie ?czasami są skutkiem zapalenia ucha środkowego lub błędnika. Wtedy razem z zawrotami nasila się ból głowy, czasami pojawiają się mdłości i gorączka. Czasami zawroty głowy po nagłym wstaniu z krzesła lub łózka, albo przy odwracaniu głowy mogą świadczyć o nagłym spadku ciśnienia krwi.
Za zawroty głowy może także być odpowiedzialny przeciążony odcinek szyjny kręgosłupa ? kręgi uciskają nerwy i tętnice, które doprowadzają do mózgu tlen i ten dostaje go za mało.
Częste zawroty głowy i ciągłe zmęczenie może też świadczyć o anemii, która zostaje wywołana przez niedobór w organizmie żelaza, witaminy B12 lub kwasu foliowego.
Gdy dolegliwość ta się powtarza konieczna jest wizyta u lekarza, bo nawet przeziębienie i grypę trzeba po prostu wyleczyć. Jeśli to inne niż przeziębienia przyczyny są powodem zawrotów tym bardziej trzeba skonsultować się z lekarzem:, jeśli to anemia, (co wyjdzie przy badaniu krwi) trzeba będzie zażywać środki z żelazem, witaminy B12, a jeśli przyczyną są zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa lekarz rodzinny da skierowanie do ortopedy lub neurologa.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top