61 Views

Oszukać wiek

Oszukać wiek
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

Kobiety walczą ze starzeniem od wieków, ale nikomu tak naprawdę nie udało się wymyślić skutecznego sposobu na zachowanie młodzieńczego wyglądu. Niestety czy się nam to podoba czy nie – marszczymy się, siwiejemy, tyjemy i głupiejemy. Wszelkimi wynalezionymi dotąd metodami, można jednak spowolnić ten proces. Poniżej – subiektywny przegląd wojsk Anti-ageing.
Krem do twarzy

To podstawowy środek, używany przez wszystkie Panie gdzieś tak od 20-stki, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To prawda – przy pomocy kremu można odwlec w czasie pojawienie się pierwszych zmarszczek. Niestety – z tymi które widać, mało co już można zrobić. Chyba, że mówimy o zmarszczkach pierwszych – około 30-stki, mamy przy tym dużo pieniążków i trafiłyśmy na krem do twarzy zawierający jad węża. Jak na złość, nie wolno używać go pod oczy, bo podobno jest za mocny i nadweręża naskórek. Z powodzeniem jednak zlikwiduje zmarszczki mimiczne na czole.
Dieta

Mało kto ma tyle samozaparcia i masochizmu, żeby przez resztę życia wsuwać codziennie sałatę, brokuły i winogrona. Jeśli jednak ktoś lubi – to polecamy. Jesteś tym co jesz.
Czerwone wino

A szczególnie niektóre jego odmiany zawierające najwyższą ilość dobroczynnych polifenoli. To zaś zależy od szczepu winogron, regionu uprawy i technik stosowanych przy produkcji wina. Podobno bezkonkurencyjne są wina francuskie z Burgundii. A zatem toast – za młodość!
Zimno

Człowiek jest jak żywność – można go zamrozić i zakonserwować. Ponieważ jednak chodzi o to, aby cieszyć się życiem, polecamy coś mniej ekstremalnego. Będzie to i tak wymagało pewnego samozaparcia. Chodzi bowiem o codzienne branie kąpieli mniej więcej w temperaturze własnego ciała, czyli około 37-8 stopni Celsjusza, a następnie polewanie ciała zimną wodą. Podobno w tej sposób schładza się krew, która dłużej zachowuje „świeżość”. Jest to metoda z pogranicza s-f, w istocie opisana w uroczej powieści „Perfumy w rytmie Jitterbuga” Toma Robbinsa. Z zimnem jednak może być faktycznie coś na rzeczy. Zachowały się bowiem przekazy o upartych i nieco sztywnych damach w dawnej Polsce, które w celu zachowania nieskazitelnej urody, spały w schłodzonej pościeli lub wręcz w okładach z lodu.
Sen

Aby się za szybko nie zużyć należy często wypoczywać. Oczywiście, nie chodzi o depresyjne leżenie w wyrku z zapasem filmów i czekolady, ale o zwykły, regularny, zdrowy i trzeźwy sen. Proste jak budowa cepa i tego właśnie powodu wiecznej młodości nie służy Internet.

A Ty jak zapatrujesz się na upływ czasu? Z uśmiechem czy raczej z obawą? Walczysz z pierwszymi zmarszczkami czy też może nonszalancko nakładasz grubszy makijaż, twierdząc odważnie, że „co ma być to będzie”?

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 543 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top