66 Views

Oszukać wiek

Kobiety walczą ze starzeniem od wieków, ale nikomu tak naprawdę nie udało się wymyślić skutecznego sposobu na zachowanie młodzieńczego wyglądu. Niestety czy się nam to podoba czy nie – marszczymy się, siwiejemy, tyjemy i głupiejemy. Wszelkimi wynalezionymi dotąd metodami, można jednak spowolnić ten proces. Poniżej – subiektywny przegląd wojsk Anti-ageing.
Krem do twarzy

To podstawowy środek, używany przez wszystkie Panie gdzieś tak od 20-stki, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To prawda – przy pomocy kremu można odwlec w czasie pojawienie się pierwszych zmarszczek. Niestety – z tymi które widać, mało co już można zrobić. Chyba, że mówimy o zmarszczkach pierwszych – około 30-stki, mamy przy tym dużo pieniążków i trafiłyśmy na krem do twarzy zawierający jad węża. Jak na złość, nie wolno używać go pod oczy, bo podobno jest za mocny i nadweręża naskórek. Z powodzeniem jednak zlikwiduje zmarszczki mimiczne na czole.
Dieta

Mało kto ma tyle samozaparcia i masochizmu, żeby przez resztę życia wsuwać codziennie sałatę, brokuły i winogrona. Jeśli jednak ktoś lubi – to polecamy. Jesteś tym co jesz.
Czerwone wino

A szczególnie niektóre jego odmiany zawierające najwyższą ilość dobroczynnych polifenoli. To zaś zależy od szczepu winogron, regionu uprawy i technik stosowanych przy produkcji wina. Podobno bezkonkurencyjne są wina francuskie z Burgundii. A zatem toast – za młodość!
Zimno

Człowiek jest jak żywność – można go zamrozić i zakonserwować. Ponieważ jednak chodzi o to, aby cieszyć się życiem, polecamy coś mniej ekstremalnego. Będzie to i tak wymagało pewnego samozaparcia. Chodzi bowiem o codzienne branie kąpieli mniej więcej w temperaturze własnego ciała, czyli około 37-8 stopni Celsjusza, a następnie polewanie ciała zimną wodą. Podobno w tej sposób schładza się krew, która dłużej zachowuje „świeżość”. Jest to metoda z pogranicza s-f, w istocie opisana w uroczej powieści „Perfumy w rytmie Jitterbuga” Toma Robbinsa. Z zimnem jednak może być faktycznie coś na rzeczy. Zachowały się bowiem przekazy o upartych i nieco sztywnych damach w dawnej Polsce, które w celu zachowania nieskazitelnej urody, spały w schłodzonej pościeli lub wręcz w okładach z lodu.
Sen

Aby się za szybko nie zużyć należy często wypoczywać. Oczywiście, nie chodzi o depresyjne leżenie w wyrku z zapasem filmów i czekolady, ale o zwykły, regularny, zdrowy i trzeźwy sen. Proste jak budowa cepa i tego właśnie powodu wiecznej młodości nie służy Internet.

A Ty jak zapatrujesz się na upływ czasu? Z uśmiechem czy raczej z obawą? Walczysz z pierwszymi zmarszczkami czy też może nonszalancko nakładasz grubszy makijaż, twierdząc odważnie, że „co ma być to będzie”?

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top