150 Views

Olejek arganowy do włosów

Olejek arganowy do wlosow (8)Argania żelazna, czyli inaczej drzewo arganowe, z którego powstaje wychwalany przez przemysł kosmetyczny olejek arganowy, rośnie tylko w Maroko!

Olej, który wytwarzany jest z owoców drzewa arganowego jest jednym z najdroższych oraz najbardziej cenionych olejów na całym świecie.
Wszystko dzięki swoim cudownym właściwościom regenerującym i odmładzającym. Nazywany jest „płynnym złotem Maroka”. Występuje tylko w jednym miejscu na świecie, w południowo-zachodniej w Maroku. Ciekawostką jest, że wszystkie próby zasadzenia i uprawiania tego drzewa w innych krajach, spełzły na niczym.

Jeśli kiedyś wybierzecie się na wakacje właśnie w południowo-zachodnią część Maroka, niech nie zdziwi Was widok kóz na drzewach. Kozy marokańskie wspinają się na drzewa arganowe, ponieważ żywią się ich liśćmi i owocami.  Egzotyka w czystej postaci.

Cudowne właściwości olejku wykorzystał głównie przemysł kosmetyczny. W Polsce, w drogeriach dostać możemy między innymi olejek arganowy do włosów lub kremy i balsamy z dodatkiem tego specyfiku.

Poza kosmetologią, olejek arganowy ma zastosowanie w dermatologii oraz kuchni.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top