25 Views

Wybór miejsca na wesele

Wybór miejsca na wesele

Wybór miejsca na wesele jest jednym z podstawowych dylematów przed jakim stają narzeczeni planując ślub. Czasy, gdy wesela organizowało się w domach mamy już za sobą, więc oczywistym wyborem jest wynajęcie specjalnie przygotowanego na tę okazję lokalu. Tutaj stajemy jednak przed problemem, z którym boryka się większość świeżo upieczonych par – czy na organizację wesela bardziej nadaje się restauracja czy dom weselny?

Oba rozwiązania posiadają oczywiście swoje zalety i wady, a wybór powinien zależeć od tego jaki charakter chcemy nadać naszemu przyjęciu.
Restauracja.

W restauracjach przeważnie panuje bardzo przyjemny “klimat”. Blask świec, miły dla oka wystrój i kameralna atmosfera z pewnością wpływają bardzo pozytywnie na nastrój gości weselnych. Wybierając restaurację, mamy też większy wpływ na wybór menu, które z racji przeznaczenia takiego lokalu na pewno będzie bardzo urozmaicone, a jak wiadomo, smaczne jedzenie jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o samopoczuciu weselników.

Problem pojawia się jednak, jeśli na wesele planujemy zaprosić większą liczbę osób. Oczywiście istnieją lokale gastronomiczne nastawione na duże imprezy, które oferują odpowiednią przestrzeń, jednak w większości przypadków ograniczona ilość miejsc w restauracji może stać się dla nas głównym problemem. Jeśli więc planujemy zaszaleć i zaprosić na wesele więcej niż sto osób, warto zastanowić się czy restauracja to na pewno najlepsze wyjście.

Na pewne przeszkody możemy też natrafić jeśli będziemy chcieli zapewnić naszym gościom miejsce do tańczenia i zabaw. Tutaj ponownie, wyłączając restauracje zorientowane na większe imprezy, prawdopodobnie spotkamy się z brakiem wystarczającej przestrzeni.

Często też, dającym się odczuć ograniczeniem będzie czas, w którym funkcjonuje lokal. Warto pamiętać, że restauracje nie zawsze oferują zabawę do białego rana i podczas wesela możemy znaleźć się w bardzo niekomfortowej sytuacji, kiedy będziemy musieli przerwać naszym gościom dobrą zabawę.
Dom weselny.

A jak w takim razie wygląda sytuacja w domach weselnych? Na pewno jeśli chodzi o ilość miejsca dla gości to tutaj nie napotkamy żadnych problemów. Domy weselne dysponują niejednokrotnie wieloma salami, więc nawet zorganizowanie wesela na 200 i więcej osób nie powinno nastręczyć trudności. Często w domach weselnych możemy spotkać osobne, bardzo obszerne sale przeznaczone do tańczenia, więc z całą pewnością miejsca do zabawy wystarczy dla wszystkich. Możemy też nie przejmować się godzinami otwarcia lokalu, gdyż w większości przypadków dom weselny będzie czynny “do ostatniego gościa”.

Żeby nie było jednak aż tak kolorowo, warto wspomnieć też o wadach organizacji wesela w domu weselnym.
Nie jest to oczywiście regułą, ale często domy weselne oferują własne, nie zawsze wyszukane menu. Można obejść ten problem organizując własny catering, jednak czasami właściciele domów weselnych nie patrzą na to zbyt przychylnym okiem. Dodatkowo takie rozwiązanie może znacząco podnieść koszty wesela.

Wadą może też być wystrój domu weselnego, choć jak w powyższym przypadku, nie jest to regułą. Czasami jednak możemy się spotkać z sytuacją, gdzie z racji ograniczania kosztów oszczędza się na wystroju sal weselnych. Dla niektórych może to stanowić problem, gdyż jak wiadomo każdy stara się na ten jedyny dzień wybrać miejsce szczególne. Warto jednak pamiętać, że w trakcie zabawy i tak mało kto zwraca na wystrój uwagę i nie ma on zbyt dużego wpływu na nastrój gości.
Podsumowanie

Reasumując – jeśli planujemy organizację niewielkiego, spokojnego przyjęcia w gronie najbliższych to z całą pewnością powinniśmy wybrać restaurację. Taki wybór zapewni nam na pewno odpowiednią, niezapomnianą i uroczystą atmosferę. Jeśli jednak chcemy zaprosić większą ilość osób i zapewnić im szampańską zabawę do białego rana to zdecydujmy się na dom weselny.

Ciekawe artykuły tematyczne online o modzie:

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top